Ma lõpetan kohe PÕHIKOOLI??!?

Hei google,
miks sa ei võiks istuda minu kõrval,
kui ma teen eksamit?

Heii!! Täna on 14.juuni, järelikul eile, 13.juunil oli mul põhikooli kõige viimane eksam. JESS!!! Kogu see pinge sai läbi, põhikool võib lõppeda ja suvi alata!!

Peale tutipäeva algas meil eksamiperiood. Toimusid konsultatsioonid ja palju, palju õppimist.

1.juuni, eesti keel

Eesti keele eksamiks olin ma täiesti valmis, ma ei kartnud ega muretsenud kordagi. Mulle meeldib see aine ja olen ennast selles alati kindlalt tundnud. Ma tean, et palju kardavad kirjandit, kuid minu jaoks on see täiesti okei, kui teema on minu fantaasia kohane. Eksam läks hästi, sain 5 ja olen sellega väga rahul. Ülesanded oli tehtavad ja isegi väga. Oli küll võõrsõnade ülesanne, milleks ma valmis ei olnud, aga sain selle siiski tehtud. 🙂

7.juuni, matemaatika

Matemaatika eksamit ma veidikene kartsin. Ma arvasin, et ma saan hakkama, kuid kartus oli siiski sees. Minu matemaatika oskus läks alles sellel aastal väga heaks. Kui eelnevatel aastatel oleks keegi öelnud, et ma saan matemaatika eksami 5-e, siis ma oleksin ta välja naernud. 🙂 Ülesanded oli tohutult kerged ning mul ei tulnud ühtegi suuremat mõttepausi isegi.

13.juuni, bioloogia

Oma valikeksamit ma kartsin kõige rohkem. Naljakas, sest see on ju valik, mille ma ise sain teha kuid siiski. Kui ma eelnevateks eksamiteks kodus õppimisea vaeva üldse ei näinud, siis bioloogiaga ikka küll. Päris palju materjali on selles aines, mis oli vaja läbi töötada. Sellesse eksamisse sai muidugi kõige rohkem lollusi kirjutatud, kuid tehtud ta sai ja 4 käes.

Kokkuvõtteks lõpetan ma Aruküla Põhikooli neljade ja viitega, mis muideks oli minu missioon. 🙂

Natukene soovitusi ka minu poolt 🙂 Kõik õpilased, kellel kunagi eksamid tulekul, ÄRGE PESKE OMA PEAD ÕHTU ENNE EKSAMIT!!!!!! Minul see toimis, ausalt. Sellega on selline naljakas lugu, et meie 8.klassi vene keele õpikus, mille järgi meie õppisime, olid ended. Ja üheks endeks oli see sama, et õhtu enne eksamit ei tohi pead pesta, pesed kõik tarkuse minema. Nalja pärast siis klassiõega võtsime katsetuseks. Eriti naljakaks läks asi, kui esimesel eksamil mina oma pead ei pesnud, klassiõde aga tegi seda. Minu tulemuseks oli 5 ja temal 4. Peale seda ”kokkusattumust” oli tema ka targem ja igaksjuhuks enam ei pesnud. Mina sain küll endale sobivad tulemused, ei tea kas tema ka 😀 Veel üks asi on see, et ärge kontrollige oma töid üleliia, mida rohkem mina kontrollisin, seda rohkem hakkasin kahtlema ja päris mitmes kohas parandasin õige valeks. Kontrollige, aga mõõdukalt ja ärge üleliia parandage. Esimene sisetunne on ikka kõige õigem 🙂

Ilusat suve ja näeme varsti jälle!!

 

 

 

 

   

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s