ELO suurlaager 2017 Varemurru puhkekeskuses ❤

Elo…
Eesti laste organisatsioon…
Eriti lahe olemine!!

Hei!! Ma olen oma juuli postituste kirjutamisega täielikult ajast maas, aga ma ei taha jätta neid kirjutamata, eriti seda, millest ma täna räägin..

Ma olen juba umbes 6-7 aastat olnud elokas. Te küsite, mis asi see veel on? Elokad on lapsed, kes käivad ELOs. ELO- Eesti laste organisatsioon on noorteühendus, mis on üle-eestiline. Meil on Eesti peale kokku mitu rühma, millel on kuraator ja siis õpilased-elokad. Kui keegi küsib minult tavaliselt, et mis asi see elo on? Siis ma ei oska talle kunagi täpselt seletada. Aga minu jaoks on elo koht, kus tulevad parimad mälestused ja kus on alati parim seltskond! ❤

09.07.-14.07.2017 toimus ELO suur suvelaager Varemurru puhkekeskuses, kuhu tulevad enamasti kokku kõik ELO rühmad ja veel rahvast. Nüüd viimased kolm suve olen ma seal laagris käinud ja kavatsen ka järgmised kolm suve, kuni veel saab, seal käia. Ja kui enam ei saa, siis küll ma välja mõtlen, kuidas saab.. 😄

09.07.2017 hakkasime kell kolm päeval Varemurru poole sõitma. Bussisõit kulges hästi, rääkisime juttu, tegime plaane ja meenutasime eelmist aastat. Sõit oli umbes 2h. Varemurru puhkekeskus asub Tallinnast 160km kaugusel ja Pärnust 60km kaugusel. Me olime suhteliselt viimane rühm, kes sinna kohale jõudis. Saime kätte oma maja, oma toad ja läksime asju lahti pakkima. Õhtusöök oli kell 19.00 ja peale seda algas laagri avamine, millele järgnesid juba esimesed õhtused tegevused. Kell 23.00 hakkas öörahu, aga no meie leidsime palju huvitavamat, kui magama minna. Plaanisime esimesel ööl terve öö üleval olla, aga see ei tulnud välja, viimased vajusid ära kuskil 4-5 aeg hommikul.

10.07.2017 hommikul oli hommikuvõimlemine, mis toimus regulaarselt igal hommikul(see aasta me käisime seal iga hommik, jesss) ja peale seda algas hommikusöök. Igal rühmal oli oma laud ja laual toit. Iga päeva õhtul oli kuraatoritel koosolek, kus nad said järgmise päeva kava ja üleüldiselt veidi aimu mis tegevused tulevad. Esimesel päeval oli meisterdamise päev. Kõige esimese asjana me saime teha endale algusest lõpuni ise unenäopüüdja, mis on nii lahe, kuna ma vahepeal olin nendes nii vaimustuses, siis selle meisterdamine oli nii lahe kogemus. Teise asjana saime me kaunistada omale ise riidest väikse jalanõukoti. Peale kahte töötuba oli lõunasöögi aeg. Toidud olid maitsvad. Peale söömist algas viimane töötuba, mis kestis 2h, kui eelnevad kestsid 1h. Saime kõik endale valmistada hampelmanni. Mina tegin Maša, Vene multifilmist “Maša ja karu”. Nii lahe oli vaadata, kuidas kõigil fantaasia jooksis, väga lahe!!! Peale viimast töötuba oli meil õhtusöögini aega. Rääkisime juttu oma toas ja tegime play boxi plaane. Peale õhtusööki oli õhtune tegevus ja disco. Õhtune tegevus oli ELO suurlaagri jõllitamis maailmameistrivõistlused. Meie sõpruskonnast paar tükki võtsid osa, aga no langesid kiirelt välja, me oleme kõik Arukülakad nii lõbusad inimesed lihtsalt. Terve õhtu(nagu kõik sealsed õhtud) me olime discol. Olime vist ainukesed aktiivsed kes iga õhtu discotasid. Vahel ainult oma kambaga, vahel oli teisi ka. 23.00 öörahu, mis meid muidugi ei piiranud. Mängisime ikka oma mänge ja niisama lolli. 😂

11.07.2017 olime me reipalt(väikse hilinemisega) hommikuvõimlemisel kohal. Peale seda ikka hommikusöök ja veidi aega enne tegevusi. See päev oli meil selline nagu ellujäämispäev. Meil oli laagriplatsi peale püsti pandud/valmis seatud 6 punkti, kus kõigis saime uusi kogemusi, tarkusi jms. Meie Arukülakad+Viluste rühm alustasime laskepunktist. Saime lasta püssidega. Teiseka punktiks oli vaja läbida takistusrada kandes endaga kaasas autorehvi. Kolmandas punktis õppisime natuke tundma kaarti ja kompassi ning saime natuke katsetada, kuidas läbi raadiosaatjate kindel sõnum külajutuks ära läheb. Vahepeal oli meil lõunasöök, peale mida ma saime ise sõita kastiautoga nii, et ülejäänud rühm oli kastis. See oli vist kõigi lemmik. Viiendas punktis rääkisime sõjaväelase varustusest vms. Kuuendas saime aimu sõjaväe kiirabist. Enne õhtusööki oli meil vaba aega ja päris tihti sisustasime me selle võrkpalli mängimisega. Peale õhtusööki aga filmisime me iga maja muusikavideo, nii, et iga maja(4maja+staap) sai omale laulu ja pidi välja mõtlema muusikavideo oma majas sellele laulule nagu. Panen meie maja video ja staabi video lingid.

6.maja video: https://m.youtube.com/watch?v=aQ3lTHNuo98

Staabi video: https://m.youtube.com/watch?v=Ay-uhHpc18A

12.07.2017 olime me jälle pisikese hilinemisega, kuid siiski, hommikuvõimlemises kohal. Käisime ka hommikust söömas ja kõike muud mida igal hommikul. Sel päeval oli meil ainult sport ja tiimi ülesanded. Päeva jooksul viskasime kivi, tegime noolemängu, jooksime mitmes kohas, täitsime pudeleid veega, mida tõime svammidega, mängisime Mölkyt, lasime täpsust ja veel palju muud. Õhtuseks tegevuseks jalutasime mööda mere ääst Pärlselja laagrisse, kus olid parajasti ujujad. Tegime nendega seal paar huvitavat tegevust, võtsime nad enda laagrisse kaasa ja kõndisime tagasi, kus ootas meid üllastuseks noorte poiste bänd BeyondBeyond. Nagu ikka olime õhtul disco platsil valmis ja tantsisime kuni öörahuni. Öösel oma toas sai nagu ikka palju nalja.

 

13.07.2017 oli hommik ikka selline, nagu ta peaaegu igapäev oli olnud. Käisime hommikuvõimlemises ja söömas. Kahjuks ei olnud ilm sel päeval just väga ilus, aga elokaid see ei peata. Igast rühmast oli mõnel inimesel minna jalgratta matkale mööda mere äärt, ülejäänud tegid samal ajal fotojahti ja renzu turniiri. Kui matkalised olid tagasi jõudnud, oli meil vaba aega niikaua, kuni oli aeg fotojahi pilte vaadata. Viimase õhtu kava on alati kõige lõbusam, kuna need rühmad, kes on playboxi valmistanud, saavad esineda. Meie Arukülakad teeme oma playboxi alati kohapeal valmis ja nii ka seekord. Kõik esinesid väga huvitavat ja põnev oli teiste fantaasiat vaadata. Parim “üllatus” nagu ikka on alati staabi esinemine😉 Peale esinemisi saime üllatuseks kooki ja siis algas viimase õhtu disko, kus me Arukülakad terve aja tantsisime ehk umbes 3h tantsu. Palju nuttu oli ja meel oli kurb, kuna järgmine päev pidime koju minema. Viimase õhtu lõpetuseks süüdati lõke ja meil oli lubatud ka peale öörahu väljas olla ning muljetada.

14.07.2017 oli kõige viimane päev, mis oli tohutult kurb. Panime hommikul oma asjad kokku, tegime toad korda ja läksime laagri lõpetamiseks lava ette. Peale tänamisi ja grupipilte langetasime ELo lipu ja jätsime kõigiga hüvasti, et hakata kodu poole sõitma. Meie kuraatoril ja elol on juba üsna kaua olnud traditsioon, et suvelaagrisse minevad põhikooli lõpetajad saavad enda piltidega pildiraami. Minu raam on seinal ja alati mulle meenutamas, kui väga ma ELO ja elokaid armastan.

Mul oli nädal aega peale laagrit nii kurb olla. Elo laagrid ja eriti suvelaager ronivad nii südamesse, et sellest lahti lasta on raske. Mul mõlgub siiani peas, et ainult viimased 3 aastat saan ma elokas olla ja laagrites käia. Ma kardan seda aega kui ma pean suureks saama ja need laagrid jäävad lihtsalt mälestusteks.. PARIMATEKS MÄLESTUSTEKS ❤

Advertisements

One thought on “ELO suurlaager 2017 Varemurru puhkekeskuses ❤

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s