Tagasivise aastasse 2017

Aasta 2017 oli hea,
aga aasta 2018 teen ma veel paremaks!

Hei mu armsad!!! Tänaseks on aasta 2018 kestnud juba 14 päeva, järelikult 351 päeva on veel minna. Mul oli plaanis kirjutada kaks erinevat postitust, üks jõuludest ning detsembrikuust ja teine algavast aastast, kuid jõudsin selgusele, et kui teen postituse “Tagasivise aastasse 2017”- siis ilmtingimata jõuan ma sellega ka detsembrisse ja saan siis kirja panna, mis ma sel toredal kuul tegin. Kas pole mitte nutikas? Tõenäoliselt oleks keegi sellele juba varem mõelnud..

Kas ma tegin eelmisel aastal uusaastalubadusi?

Ei, ma ei püstitanud mitte ühtegi eesmärki ega loonud ühtegi lubadust. Miks? Sellel on tegelikult üks väga lihtne põhjus.. Ma ei arva, et ma täidan uusaastalubadust paremini, kui ükskõik millist teist lubadust, mida ma võin endale iga nädal või iga päev luua. Ma ei arva, et kui ma selle lubaduse just sel päeval püstitan, siis oleks see tähtsam kui mõni muu lubadus, mis ma endale loon. Kui mul oleks tõesti nii väga vaja endale lubadus anda ja sellega midagi muuta, siis teen ma seda siis, kui tõesti õigeks arvan, mitte ei luba seda asja iga aasta uuesti nagu enamasti nii oleks.

Kuna selle blogiga alustasin ma mais, siis ei pruugi te teada mida jaanuarist aprillini tegin ja mis olid need kuldsed hetked. Ma toon välja iga kuu jaanuarist detsembrini ja panen kirja sellel kuul olnud kuldsed ja hõbedased hetked.

JAANUAR

Kui enamasti käime me Ukrainas, minu vanaisa juures, suvel puhkamas, siis esimest korda läksime me sinna talvel, et võtta sealse kultuuri järgi vastu aasta 2017. Huvitav oli süüa nende sellise pidupäeva toite ning üldse vaadata, mis nemad aastavahetusel ette võtavad. Sellel uue aasta vastu võtmisel nägime me ainult ühe inimese poolt lastus ilutulestikku, kuna sealse sõja pärast oli see keelatud ning keegi ei julgenud lasta.

Jaanuri lõpus oli mu kallil emmel sünnipäev.

26905982_1792587110813464_688804171_o

VEEBRUAR

Kuna eelmisel aastal õppisin ma veel põhikoolis, siis meie koolis on kombeks, et üheksas klass korraldab sõbrapäeva ning seda me ka tegime. Meie suurel tahtmisel oli huvijuht nõus, et teeme sõbrapäevanädalal stiilinädala ning nii ka oli. Samuti on traditsiooniks, et kool kogub igasuguseid asju lastevanematel ja teistel, kel on võimalik midagi oma töökohast või mujalt annetada ning kõik asjad pannakse loosi, mida iga õpilane saab osta ning saadud tulu läheb annetamisele.❤️

Loomulikul oli selle kuu tipphetkeks ELO TALILAAGER 2017. Ilma ELOta ma ei tea, mis ma peale hakkaks. Ma ei suuda nagunii sõnadesse panna, kui võimas see laager oli, aga teadke, see oli PARIM, mis sel kuul toimus!!💛💛

Samuti oli ju sõbrapäev ning sõbrad on mulle tohutult tähtsad, seega tegin ma igale armasale mingisuguse pisikese šokolaadi või miskit ja Kerlile kinkisin ma poolvääriskividest käevõru ning tema kinkis mulle ülimalt armsa pehme valge kaisukaru.❤️

Anettal, mu armsal, täitus viieteistkümnes eluaasta!! 💛💛

MÄRTS

Märtsi ainukene kuldsündmus oli Kerlu sünnipäev. Terve märts murdsin ma pead, mida talle kinkida. Lõpuks ma kahjuks ei olnud oma kingiga väga rahul, kuid talle see meeldis ja see oligi kõige tähtsam, sest tema on selle päeva printsess. ❤️❤️

APRILL

Aprillis ei meenu küll midagi, mis oleks väga selline kuldhetk olnud. Aruküla Põhikoolil on aga selline hästi lahe traditsioon nagu “Koolimäng” kus siis nädala jooksul klassid võistlevad ning lõpus esitavad oma näidendeid ja playboxe ning ma arvan, et meie klassi ülimalt naljakas ja vägaväga kiirelt ja viimasel hetkel välja mõeldud playbox oli see kuldhetk. Kooli direktor isegi pisardas veidike selle peale, kui naljakas see oli, aga see oligi meie plaan. Lõpuks võitsime kogu kokkuvõttes ära ning playboxi eest saime samuti esimese koha. ❤️

MAI

Oii see oli üks huvitav kuu. Algselt oli muidugi minu jaoks väga tähtis see, et ma otsustasin oma blogiga siiski edasi minna ning tõin ta bloggerit wordpressi üle.

Eelmise aasta kaheksas klass korraldas meile parima tutipäeva ning kõik oli sel päeval nii tore ja niii kahju, et see hakkas läbi saama. ❤️

Mais oli minu väikevenna ja issi sünnipäev.

18926946_1512376255501219_2122889845_o

JUUNI

Minu 2017 aasta kõige kurvem kuu, kuna niii paganama kahju oli mõelda, et ma pean sellest armsast koolist ja nende õpetajate juurest lahkuma, samuti minema laiali oma klassiga. Sai siis see põhikool neljade-viitega lõpetatud ning lõpetamisel hulga pisaraid valatud. ❤️

IMG_7839

Eksamid läksid küll oodatust palju paremini – eesti keel 5, matemaatika 5, bioloogia 4.

Viisin sisse paberid oma uude kooli – Tallinna Laagna Gümnaasium.

JUULI

Sellest sai palju, palju ja pikalt, pikalt räägitud. Aga ELO SUVELAAGER 2017 on täiesti kirjeldamatu. ❤️❤️

Kalli,kalli meie kohvikutepäeva tiimile ♥️

Suurepärane ja huvitav Horvaatia ❤️

Ma sain 16 ja mu pisineiu sai 2 ❤️

Esimene kogemus Malevas ❤️

AUGUST

Me käisime kallite neiudega HelladVelled kontserdil ja ööbisime kõik koos minu onu korteris. Pidu oli parim, kui vihm välja arvata, aga ega noori see ei heiduta. Tantsuplats oli kuna lõpuni täiesti täis ja seal hulgas ka meie.

Mul tekkis võimalus minna viimasele Ruja kontserdile Tallinna lauluväljakul. ”Eesti muld ja Eesti ruja” – väga,väga huvitav ja tore oli.

SEPTEMBER

Kõige tähtsam kindlasti oli see, et ma alustasin kooliteed Tallinna Laagna Gümnaasiumis, mida ma tohutult kartsin ja siiamaani siiski natuke pelgan. Kuid ma olen oma kooli valikuga ja klassiga väga rahul. Päevi ilma naljata ei möödu ja õpetajad on väga,väga toredad.

OKTOOBER

Oktoobris midagi väga kuldset ei toimunud. Me Aruküla ELO-ga tegime kooli oma laagri ja see oli vaimustav nagu alati. Muud sellist suurt ei meenu.

NOVEMBER

Ka novembris ei olnud ühtegi suurhetke. Käsisime Kerliga Tartus teatris ning peale seda Tartu Mänguasjamuuseumis, kus ma polnud varem käinud ja see oli väga huvitav.

DETSEMBER

See ongi nüüd see kuu, millest ma teile väheke pikemalt räägin. Detsember on minu lemmik kuu ja ma usun, et te kõik aimate miks – see jõuluhõng ja soojus, mis terve kuu õhus on, see on nii mõnus ja südant soojendav. Mulle tohutult meeldib kingitusi teha ning jõuludel näen ma sellega palju vaeva. Samuti tahan ma sel ajal olla veel rohkem koos oma pere ja sõpradega.

Esimesel detsembri päeval käisime me ELOga Tallinnas erinevaid asju meisterdamas ja saime üheskoos lõbusalt aega veeta.

15.-16.detsember oli Aruküla Põhikooli vene keele laager ja mul oli suur au olla Kerliga seal õpetajal abis. Eriti tore oli seltskond ja kogu see rõõm mis õhus oli. Õpilased olid väga tublid ja meil oli väga lõbus. Sain laagris ja jõuluvana mängida(õiemini näärivana)

Nagu ikka möödus terve kuu kingitusi otsides ja nende peale mõeldes. Lõpuks jäin ma oma valikutega väga rahule. Kerli kingitusega tegelesin ma juba sügisel ja otsustasin kinkida käevõru, mille tellisin ka endale ja lasin sinna peale graveerida lause, mis talle väga meeldis. Anettale kinkisin ma raamatu, mis minu arust on huvitav ja mitte ainult jutu poolest, vaid ka seetõttu, et seal on sees palju ilusaid pilte, mitte ainult tekst. Väikevennale kinkisin pauke ja pisineiule raamatuid ja puslesid. Issi sai sõjafilme ja emme sai salli. Mõnele armsamale sõbrannale tegin kaardi, kirjutasin sisse ja panin juurde šokolaadi. Tohutult surepärased jõulud olid. Olen õnnelik, et olen ümbritsetud selliste inimestega. Sain samuti väga armsaid kingitusi ja lemmikuim ripub mu voodi kohal.

Mul oli suurepärane aasta, aga uue aasta teen ma enda ja teiste jaoks veel paremaks Kui ma tahan midagi ette võtta, siis ma teen seda õigel hetkel, mitte ei loo lubadusi iga aasta samasuguseid.

Ma loodan südamest, et ka teil oli võrratu aasta ja et iga järgnev tuleb ainult parem, tehke kõike selle jaoks. Ilusat uut aastat!!

Päikest teile!

Ingely

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s