Kiri Emmele!!

EMA, AASTAST 2001

Heii emme! Täna 36 aastat tagasi, sündis siia ilma üks väike beebi, kelle nimeks sai Julia. Aastad läksid ja väike tüdruk sirgus kiiresti ning üsna pea sai beebist laps, lapsest tüdruk, tüdrukust neiu ning imelisest neiust kasvas väärikas naine. See naine oled sina emme! Aastata 2001, saad sa kanda ametit EMA. Sinust sai ühe pisikese tüdruku ema, minu emme. Ma oleks nii väga tahtnud näha sinu reaktsiooni, kui sa minust teada said, ma oleksin tahtnud teada, mida sa tundsid, kui mind esimest korda kätel hoidsid. Ma tahaksin väga mäletada hetki, kui ma sind naeratama panin ning hetki, kui sa mind päriselt kaitsma pidid. Kõigil ei vea nii hästi kui minul. Iga laps ei saa emaga üles kasvada, iga laps ei saa tunda ema armastust ja hoolt ning sellepärast sa mulle nii kallis oledki!

Ma olen 16 aastat saanud sinuga naerda ja nutta, karta ja kahetseda ning kogu südamest sind usaldada. Sa oled nagu mu parim sõbranna, kellega rääkides ei pea piinlikust tundma ning keda sõbrannade ees häbenema. Vähesed saavad öelda, et nad saavad oma emaga kõigest rääkida ning neid usaldada, aga vot mina saan. Ma räägin sulle ka oma pahandustest, vahet ei ole kas kohe, paari päeva või nädala või hoopiski aasta pärast, aga ma lõpuks teen seda ikkagi, sest mis tehtud see tehtud.

Kallis emme! Aitäh, et sa oled nii mõistev ja abivalmis. Aitäh, et jääd endale kindlaks ning tihti kaitsed mind nii. Aitäh, et sa kuulad mind kui seda vajan ning aitad alati, kui oskad. Aitäh, et sa ei tee mulle liialt etteheiteid ja ei keela mul elu nautida, kuid pragad kuid seda valesti teen. Aitäh emme, et valisid oma laste isaks just sellise mehe ja et kinkisid mulle õe ja venna. Aitäh, et oled alati olemas!

,, Maailma jaoks oled sa ema, aga oma pere jaoks oled sa maailm!”

,, Võib olla mitmeid kordi, kui sa mõtled, et oled läbi kukkunud, aga tea, et oma laste silmades, südames ja mõtteis oled sa SUPER EMA!”

Palju, palju õnne sünnipäevaks emme! Sa oled Ema suure algutähega ja ma tean, et seda ka edaspidi! Me armastame sind emme!

Sinu esimene tütar,

Ingely

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s