Kool hakkab lõpule jõudma!?!

Don’t watch the clock,
do what it does.
Keep going.

Heii! Ilmad on läinud Eesti kohta väga, väga soojaks, mis annab märku, et suvi on väga lähedal. Suvi aga tähendab õpilaste jaoks parimat aega aastas või ma eksin? Mina olen igatahes küll juba täiesti tüdinenud. Mõtlesin, et räägingi teile endast kui õpilasest ja äkki annan natukene mingeid soovitusi, et te ei oleks sellised nagu mina.

Minu arust on viie vaheaja süsteem lihtsalt IMELINE. Sain sel aastal aru, kui väga ikka see lisavaheaeg aitas. Ma ei suuda hetkel üldse ette kujutada, kui seda poleks olnud.

Aga lähme siis selle põhi asja juurde, mis varitseb enamik õpilasi ma arvan. Mul on ülimalt suur motivatsiooni puudus. Ma hakkan lõpetama gümnaasiumis 10.klassi ja ma olen nii tüdinenud. Peaaegu iga päev käib peast läbi mõte, et ma võtan paberid koolist välja ja lähen kuhugi minema, aga samas mulle väga meeldib mu kool ja õppimisel ei ole tegelikult midagi viga. See iga hommikune vara ärkamine ja õhtuti kaua õppimine on nii väsitav ja surub õppimise motivatsiooni täiesti alla. Mingis osas mängib kindlasti rolli see hommikune ühistransportidega sõitmine ja ka see, et koju saamiseks pean tihti lihtsalt tunnike passima, sest rongi lihtsalt ei lähe koju.

See rongidega mässamine on tihti ka põhjus, miks ma viimastest tundidest ära tulen või varem ära küsin. Väga ikka ei taha küll tund aega viieni oodata, kui saaksin sutsu varem ära tulles minna varasemale rongile. Põhikoolis veel käies mõtlesin tihti, et oh kui lahe on linnas koolis käia, saan ülemistes olla jne. Tegelikult olen ma koolipäeva lõpuks nii väsinud, et ainuke asi millele ma mõtlen on söök ja kodu.

Ma usun, et te juba mõtlete mida ma vingun, ma ise tegin selle valiku ja ma olin teadlik sellest. Teil on täiesti õigus! Ma ise tegin valiku Tallinna Laagna Gümnaasiumi kasuks ja tegelikult kui aus olla, ma ei kahetse seda valikut. Kindel on see, et veel vähem suudaksin ma käia kuskil kutsehariduskeskuses, kus päevad on veel pikemad ja ma peaksin õppima mingit kindlat kutset. Kindlasti mitte! Täiesti tavalise eestlasena oleks kohatu, kui ma üldse ei vinguks, aga ma teen seda ainult natukene. Eks kokkuvõtteks on iga inimese enda teha, kui hästi ja õnnelikult tema elu läheb.

Nii et lõpetan selle negatiivsuse ja räägin teile natuke paremal toonil.

Kohe on lõppemas kümnes klass. Mis tähendab ju seda, et ma olen aasta aega õppinud Tallinna Laagna Gümnaasiumis. Kuidas ma rahul olen? VÄGA rahul olen. Tahate teada miks? No ma räägin teile natukene oma koolinädalatest. Ma olen sattunud jällegi ülimalt lahedasse klassi mega toredate inimeste keskele. Meie tundidest ei puudu südamest naersmist ja head meeleolu. Enamik Laagna õpetajaid on väga toredad ja mõistvad. Nad ei unusta meile meelde tuletamast, et gümnaasium on vabatahtlik ja me oleme juba suured lapsed, aga samas on nad vastutulelikud, sest eelkõige on ikka tähtis, et teadmised oleks olemas.

Teate mis on minu kõige lemmikum asi koolis ja mille pärast ma koolist ära minna ei tahaks? See on TERVISHOIU suund. Kui sa sattusid segadusse, siis ma räägin sulle natukene täpsemalt. Meie koolis on gümnaasiumis kaks suunda TH (tervishoid) ja IT (infotehnoloogia), mina valisin tervishoiu, nagu te vist aru saite. See siis kujutab endast ette seda, et meil on nagu lisakursusena tervishoiu tunnid. Meie kool teeb koostööd Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga, niiet me õpime profesionaalide käe all, mitte niisama bioloogiat. Sügisest kuni veebruarini käis kõrgkoolist üks õpetaja meie koolis ja meil õppisime anatoomiat. See oli selline teooria osa rohkem, niiet mitte nii väga huvitav, kuid vajalik. Veebruarist hakkasime aga käima ise kõrgkoolis ja siis muutus kõik nii huvitavaks. Seal saame me teha praktilist õpet. Oleme simulatsioonis, kus on nii palju huvitavaid asju ja nukke ja muud, mis vaja. Praeguseks oleme läbinud esmaabi, isiksuse arengu, hooldus ja anatoomia kursused. Kõik õpetajad on seal koolis niii toredad ja ainult hea meelega veedan terve reedese päeva seal.

Üleüldiselt olen ma väga, väga laisk inimene ja ka kodused tööd on minu päevakavas viiamsel kohal. Ma tean, et olen ise oma koolielu selliseks teinud ja raske on ümber harjuda, niiet palun ärge olge sellised nagu mina.

Üks asi, mida ma tahan südamele panna on see, et teie hinded ei näita tegelikult teie teadmisi. Õppige, õppige, õppige ja mitte selle jaoks, et hinne 5 saada, vaid selleks, et see ka hiljem teil meeles oleks. Käige palun ilusti koolis, sest ka väiksed lüngad annavad hiljem tunda. Minge gümnaasiumisse! Te olete suutnud käia 9 aastat koolis, mis see 3 sinna otsa siis enam on. Kõlab muidugi raskelt, aga elage oma elu ise kergemaks.

Ära kinnista endale, et “ma ei oska”, vaid “ma pingutan, et osata”.

Meil on veel nii vähe suveni õpilased, pidage vastuu!!! Ja üheksandikele eksamiteks kivi kotti!! 💛

Kallistan,

Ingely

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s