ELO suurlaager 2018 ❤️

ELO
Eesti Laste Organisatsioon!
Eriti lahe olemine!

Hei!! Rääkisin juba eelmine aasta teile ühest laagrist, mäletate? Selleks on ELO suurlaager Varemurru puhkekeskuses. Ma ei kujuta ettegi, kuidas ma seda postitust kirjutama hakkan, sest sõnu jääb puudu, aga ma proovin piltidega kõik tasa teha.

Ma ei tahaks sel korral teha sellist ainult päevakavade tutvustamis postitust, vaid räägin kõigest üleüldiselt.

Alustame siis täiesti algusest, eelmise aasta laagri lõpust. See oli tol korral nii emotsionaalne, et koju jõudes ei saanud ma üldse laagrile mõelda ega sellest rääkida, sest sees oli nii tühi tunne. Vajab ikka ümber harjumist küll, kui oled kindlate inimestega kuus päeva koos olnud ja järsku enam ei ole. Alates eelmise aasta laagri lõpust, hakkasime Kerliga juba uut laagrit ootama. Lugesime päevi, et see juba jõuaks ja tegime mõtetes juba uusi plaane. Mingist hetkest hakkas aeg nii kiiresti edasi liikuma, et kui mäletasime hetke, mil laagrini oli 200 päeva, siis järsku oli jäänud ainult nädal. Mida lähemale laager jõudis, seda imelikumaks sisetunne läks. Miski nagu ütles, et see laager tuleb väga testsugune ja see oli natukene hirmutav, aga siiski, me olime ju seda terve aasta ootanud!!!!

Ja kätte jõudiski see kaua oodatud pühapäev, 24.juuni. Istusime kõik Arukülakad bussis ja loksusime Varemurru poole. Ilm oli sel päeval kehv ja tundus, nagu läheks kõik juba valesti. Mis siis, et me polnud isegi veel kohale jõudnud. Terve tee suured magasid või istusid enamasti vaikselt oma kohtadel, vaadates aknast välja ja kuulates muusikat. Alles siis, kui hakkasime juba lähenema, läks jutuvadin lahti. Eks paljudega polnud ammu ju kokku saanud, nii et juttu jätkus.

Kohale jõudes oli näha, et ilm ei olnud sel päeval väga meie poolt ning plaanitud laagri avamine lükati edasi järgmise päeva hommikusse. Aga ega sellepärast me niisama ei istunud, meie suurepärased õhtujuhid tegid meile tegevuseks Mannekeni challengi filmimise. (PS! ELO laagri videoid näete youtubes, kanalil Visuaalteater, minge vaadake, meie olime maja nr 6)

Ja hüppame edasi järgmisesse päeva, mil ilm jällegi polnud meie poolt. Päevakava oli nii kokku pandud, et saaks ka vihmaga teha ja kõik oli väga huvitav. Kui muidu on meie päevadel ikka mingi teema, siis see päev oli lihtsalt igasuguseid asju täis topitud. Minu lemmik oli tuletõrjeolümpia, mis oli meil ka 2016 aastal ja see on nii huvitavalt koostatud ja sellepärast see meeldiski.

Teisipäev oli meil meisterdamispäev ning suureks üllatuseks tuli isegi päike meile ennast näitama ja päris soe oli. Tegime mitu, mitu erinevat asja, mis olid väga toredad, kuid eks nende asjadega ole ikka nii, et mis ma nendega kodus peale hakkan, aga see selleks, vinguda eestlased ju oskavad ja neid asju teha oli väga tore ja huvitav.

Kolmapäev oli meil spordipäev ja teate mis, ilm oli juba tohutult ilus. Päev oli jaotatud nii, et enne lõunasööki olid meeskonnamängud ja peale sööki olid siis individuaalsed alad. Muidugi pole need sellised tavalised asjad nagu koolis, vaid meie staabiliikmed oskavad huvitaks seda päeva teha, nii et nalja sai ikka palju!!

Neljapäev ehk viima täispikk päev oli kõige huvitavam, kuna ELO sai 30 aastaseks, siis oli see päev seotud pioneeridega, kellest siis elo kunagi sündis, tegime välklehte, niitsime vikatiga muru, laulsime ja tegime palju muud.

See viimane õhtu ja selle lõpp olid mu kõige lemmikumad. Meil on selline traditsioon tulnud, et laagri viimasel õhtul pannakse lõke põlema ja me saame selle ääres kõik istuda ja muljetada, enamasti on see olnud see aeg, kus kõik nutavad ja on kurvad, aga millegi pärast ma sel aastal ei tundnudki seda tühja ja kurba tunnet, ei oska öelda miks, sest laager oli ju suuuurepärane nagu alati!

Lõke jäi ilusti randa põlema, kuid suurem osa rahvast läks lava peale viimase õhtu diskole. Tantsisime kogu südamest ja rahulikult kella üheni välja. Need viimased õhtud on just need, mis jäävad kõige paremini meelde ❤️ Kui disko läbi sai, siis suundusime majja. Meie enda elol on traditsiooniks teha igal aastal nendele lõpetajatele, kes laagrisse tulid, üks mälestus. Eelmisel aastal sain ka mina selle. Täpsemalt on see pildiraam, kus on sees sellest inimesest pildid. Nii et mina ja veel kaks tüdrukut tegime veel öiseid plaane, kuidas lõpetajatest lahti saada ja pildid valmis teha. Lõpetasime nendega täpselt kell neli hommikul ja mõtlesime, et mis me enam magama ronime, lähme hoopis randa päikesetõusu vaatama. Teadsime küll suurepäraselt, et üksinda ei tohi mere äärde minna, aga meie kuraator usaldab meid ja me teame seda, nii et mis seal ikka, ega me ujuma ei lähe või pahandust ei tee. Läksime jalutasime sutsu mööda ranna äärt ja siis panime lihtsalt teki maha ning istusime ja rääkisime, kuni hakkas liiga külm ja läksime tagasi. Jõudsin kuueks kõik oma asjad kokku pakkida ja pesemas käia ning mõtlesime, et eks viskame siis ise ka silma looja.

Hommikul olid kõik üsna kurbade nägudega. Lõpetasime ilusti laagri, tegime ühispilte ja langetasime lipu. Nii saigi selleks aastaks kõik!

Aga teate mis, ma lähen järgmisel aastal uuesti, ausalt! Naljatame ikka ja alati, et ega me ei piirdu selle laagriga nii pea. Kui me enam laagrisse kui laagrilised ei saa, siis sokutame ennast staapi laagrikasvatajateks. “Abikäsi läheb alati vaja!”- ütles selle peale meie peakorteri juhataja Siivi. No super, mina ei kavatse loobuda, see on liiga südames ❤️ Kaks aastat saan veel käia kui laagriline ja küll ma siis midagi välja mõtlen. Ehk leian kunagi end sealt hoopis meedikuna, kes seda teab 😉

Ma jumadan seda kohta, seda laagrit ja kõiki, kõiki inimesi, kes sellega kuidagigi seotud on!! Eriti aruküla elokaid ❤️❤️ Love u guyss!! ❤️

Arvan nüüd, et aitab küll. Tahtsin küll teha rohkem piltpostituse, aga no, läks nii. Ega ma ju teen blogi ikka kirjutamiseks, mitte piltide vaatamiseks. Loodan, et teile meeldis ja sain teile natukenegi edasi anda seda kõike, mis minu südames sellest laagrist ja ELOst on.

Kallidpaid teile, kohtume varsti!! 💛

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s