Ma ei taha kooli minna?!

If the plan doesn’t work,
change the plan
but never the goal.

Hei!! Suvi on möödunud linnulennul ja käes on viimane kuu puhkust. Augustis algab aga juba tõsine kooli peale mõtlemine ja ära tuleb osta kooliks vaja minevad asjad. Masendavalt vara pannakse poeletid koolikaupa täis eks?

Mina aga tegin sel aastal enda jaoks ühe “life hacki”, mis on siiamaani imeliselt töötanud. Täpsemalt öeldes käisin ma 4.augustil selveris ja ostsin ära KÕIK asjad, mida koolis vaja võib minna. Mõtlete, et kuidas see saab mingi hack olla? Et mul on nüüd asjad kodus olemas ja ma näen neid iga päev? Ma ju tahan kooli vältida? Mkmm, ma ostsin ära augusti alguses kõik asjad, panin need koolikotti ja toppisin koolikoti sügavale kapinurka. Teate, kuidas see toimib? Mul on kõik asjad ostetud, mis tähendab, et ma ei pea 1.septembrini absoluutselt koolile mõtlema, ma tean, et muretseda pole vaja, sest asjad on olemas, aga ma ei pea neid nägema! Lihtne!

Küll aga mõtlesin ma, et näitan ka teile mida ja miks ma ostsin, äkki tekib sul ka mõte ostlema minna ja saad ehk mingeid mõtteid minu asjadest.

Ma olen igal aastal tahtnud, et minu kõik vihikud oleksid sarnased või ühesugused. Sel aastal oli mul kindel soov osta ühest kindlast teemast vihikud. Varasematel aastatel on mul alti olnud Valemivihikud ja Nutikaustikud. Sel aastal mõtlesin võtta teist sorti. Võtsin nii, et igas aines on kindalt värvi vihik ja need ained, kus tean, et palju kirjutame, neid võtsin kohe kaks. Samuti võtsin samast teemast mapid, kuhu töölehti panna.

Minu arust igal aastal on mul probleem sellega, et asjad ei mahu pinalisse ära, aga kuna mulle meeldib teha oma vihikuid värviliseks ja korralikuks, siis ma tahan alati osta ilusaid markereid ja geelpliiatseid. Mida teha? Ostsin endale lihtsalt suurema pinali ja nüüd looda kogu südamest, et kõik asjad sinna ikka ära mahuvad. Eiii! Loomulikult mõtlesin ma, et kuna mul on suurem pinal, siis ma võin ju osta sinna ka natukene rohkem asju ja jälle on mu pinal vaevu kinni minemas.

Tean, et paljud kasutavad oma asju mitu, mitu aastat, aga ma ei tea, mulle kuidagi ei meeldi nii. Näiteks on mul muidugi eelmisest aastast vihikuid, mis ei saanud täis või isegi mitte poole peale, aga minu arust on nii nõme seda vihikut jätkata, nii et mul on 100% igal aastal uued vihikud. Sama on ka pastakatega, ega ma neid kõiki nüüd läbi ei kulutanud, aga uude kooliaastasse tuleb ikka uutega minna. Ainukesed asjad, mida ma mitu aastat kasutan on kott ja pinal, viimase otsustasin ma sel aastal siiski uue osta.

Ainuke asi, mis mulle kooli juures meeldib, ongi uute asjade ostmine. Üleüldiselt rääkides ei oota ma kooli absoluutselt! Ma ei taha seda stressi ja pinget, mis sellega kindlasti kaasneb ning loomulikult tähendab kool palju vähemat vaba aega, ma ei suuda sellega leppida! Aga mis seal ikka eks, ega me eestlased vinguda ainult oskamegi, aga ega me sellega kaugele ei jõua. Kahe nädala pärast algab 11.klass, eelviimane aasta gümnaasiumis! Loodan, et jään elama ja püsima!

Kogu selle kooliteemaga seoses tahan ma teile ka ühest asjast rääkida.

Nimelt, ühel päeval, pärastlõunasel ajal, sain ma meili. See on imelik? Jah, see on imelik, sest meili teel ei toimu mul mingit elu, ma pole seal kellelegi vajalik ja nii on, postkast on enamasti tühi ja kui sinna midagi tuleb, siis enamasti rämps. Sel päeval, olles parasjagu tööl igavlemas, vaatasin, et mulle tuli meil. (Mainin ka ära selle, et tavaliselt ma meili ei viitsi lugedagi, sest mulle ei tule sinna midagi tarka) Küll aga kogemata läksin ma ekraanil selle teate vastu ja mul avanes meil. Lugesin esimesi ridu ja olin valmis seda juba kinni panema kui järsku sain aru, et see meil ongi mulle mõeldud. Lugesin, lugesin, endal pisarad juba silmis ja ei suutnud uskuda. Saatsin kohe kirja emmele ja oma kahele sõbrannale, kes mu blogi tohutult toetavad. Tahate ka teada, mis seal kirjas oli? Minuga võttis ühendus keegi ettevõttest Valemivihik ja kiri oli järgnev:

Tere, Ingely!

Kirjutan Sulle vihikubrändi Valemivihik nimel (www.valemivihik.ee; https://www.facebook.com/Valemivihik/).

Leidsin Sinu blogi Eesti Blogiauhindade nimekirjast üsna juhuslikult ning alates sellest ajast oleme mina ja paar teist Valemivihiku tegijat Sinu blogi jälgima jäänud. Sul on nii mõnusalt sisukad ja põhjalikud postitused põnevatel teemadel ning tundud üldse väga tegus noor olevat, kelle ettevõtmisi on väga põnev uurida ja lugeda!:)

Hea meelega tänaksime Sind nende toredate hetkede eest väikese omapoolse koolialguse kingitusega!

Sellega seoses uuriksin, kuidas oleks kingitus Sinu jaoks kõige mugavam kätte saada? Kas Sulle sobiks kui saadaksime kingipaki näiteks mõnda Omniva postiautomaati ja kui, siis millisesse?:)

Marianne Valemivihikust (Realister OÜ)

Ma ei suutnud seda uskuda ja ei suuda siiamaani. Laupäeval (18.08.18) sain ma paki automaadist kätte ja vauuu! Ma arvasin, et mad saadavad mulle paar vihikut kingituseks, aga nad saatsid 15 vihikut, peaaegu kõik nende valikust, 5 suurt ja 10 väikest. Ma olen nende vihikuid varasematel aastatel niii palju kasutanud, et sellist kingitust oli ainult lust saada ja nii tore, et mu pisikesele blogile hakkavad tasapisi sponsorid ka tulema, nagu päris kohe 🙂

Kuna kõik te mu armsad vähesed lugejad olete mulle nii suureks toeks, siis tahan koostöös Valemivihikuga kinkida ka teile mõne vihiku, nii et siit tuleb minu esimene loos.

Loosipakikeses on 2 suurt valemivihiku (eesti keel, keemia), üks väike valemivihik (geograafia), harilikud pliiatsid ja märkmepaberid.

Kõik, mis loosis osalemiseks tegema pead on minema likema minu fb lehte (IngelyPenu blogi) ja kui sinna ilmub nendest asjadest pilt, siis anna kommentaarides teada, et osaled 🙂 Hoia fb lehel silma peal! Ehk mõni osaleja ikka tuleb 🙂

Kallid-paid ja jaksu uueks aastaks!

Ingely 💛

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s